fbpx


Darba laiks:
9:00-17:00 Sest: 10:00-15:00 Sv: brīvs.
T: +371 20252777 E: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Parkets + apsilde

Quick-Step 3slāņu parkets + apsilde

Quick-Step 3-slāņu parkets var tikt izmantots kombinācijā ar “zemas temperatūras” karstā ūdens vai elektrības grīdas apsildi.

Dižskābarža virsējās kārtas 3-slāņu parkets nav paredzēts izmantošanai ar grīdas apsildi.

Ieklājot parketu uz apsildāmām grīdām, ir jāievēro tās pašas rekomendācijas, kā ieklājot parketu uz virsmām bez grīdas apsildes.

 Betona pamatnei ir jābūt maksimāli sausai / izžuvušai pilnā tās biezumā. Maksimāli pieļaujamais mitruma saturs grīdā ir 1,5% pēc CM metodes betona grīdām un maksimāli 0,3% anhidrīta (ģipša) grīdām (Uzmanību! Ar ģipša grīdām virsējā kārtiņa ir jānoņem mehāniski pirms parkets var tikt pielīmēts). Šie mitruma rādījumi var tikt nodrošināti tikai tādā gadījumā, ja pirms grīdas montāžas tiek ieslēgta grīdas apsilde. Apsilde jāieslēdz pakāpeniski vismaz 2 nedēļas pirms parketa montāžas un minimāli 21 dienu pēc betona ieliešanas (palielināt temperatūru max 5° dienā). Ja iespējams, var atstāt grīdas apsildi arī uz ilgāku laiku – tas nāktu tikai par labu.

 Pirms parketa ieklāšanas izslēdziet grīdas apsildi, un ieklāšanas darbus veiciet tikai tad, kad grīdas temperatūra ir zem 18°C.

Pēc parketa ieklāšanas jānogaida vismaz 48 stundas pirms apsildes ieslēgšanas. Tad variet pakāpeniski celt grīdas temperatūru (max 5° dienā).

Maksimāli pieļaujamā kontakt-temperatūra ir 27°C. 

Vienmēr mainiet temperatūras iestatījumus PAKĀPENISKI apsildes perioda sakumā / beigās.

Quick-Step parkets var tikt ieklāts to pielīmējot pie virsmas vai arī peldošajā sistēmā izmantojot apakšklāju.

Līmējot parketu pie virsmas ir jāievēro ieklāšanas norādījumi, kas norādīti uz iepakojuma. Līmēšanas tehnoloģija nodrošina visaugstāko situma pārnesi, un līdz ar to augstāko efektivitāti jūsu siltuma sistēmai. No otras puses, šādi pielīmētam parketam nav mitruma barjeras, un pastāv kondensāta risks vietās ar straujām un pārmērīgām temperatūras svārstībām. Jāņem vērā, ka mazi atvērumi var parādīties dēļu savienojuma vietās apkures perioda laikā.
3-slāņu parketu var uzstādīt arī peldošajā sistēmā uz pareizi izvēlēta apakšklāja. Vispiemērotākais apakšklājs ir Quick-Step coolHeat. Atvērumu rašanās apkures periodā ir praktiski neeksistējoša.

 Zemāk atrodama tabula ar siltumpretestības koeficientiem R, atkarībā no parketa kolekcijas un izvēlētā apakšklāja. Jo mazāks R koeficients, jo efektīvāka siltumatdeve.

Grīdas dzesēšana

Mājokļos arvien vairāk parādās sistēmas, kas kombinē grīdas apsildi ziemā un tās pašas grīdas dzesēšanu vasarā. Šāda sistēma, tehnisku iemeslu dēļ, ir ļoti problemātiska kombinācijā dabiskas izcelsmes grīdas segumiem, un it īpaši ar parketu.

Iepriekš aprakstītie noteikumi attiecas arī uz grīdas dzesēšanu, taču papildus visam tam, grīdas dzesēšanas sistēmai ir jābūt aprīkotai ar smalku rasas punkta noteikšanas un regulācijas sistēmu (lai novērstu kondensāta rašanos materiālā). Lai izvairītos no bojājumiem grīdas segumā, temperatūra nedrīkst tikt pazemināta zem šī rasas punkta. Zemākas temperatūras izraisīs kondensātu un līdz ar to arī bojājumus parketā (deformācijas, piebriešanu un spraugu rašanos).

Pieļaujamā siltuma pretestība R<0,09m²K/W. Siltumpretestība Quick-Step 14mm parketam ir 0,12m²K/W. Līdz ar to, jārēķinās ar daļēju efektivitātes mazināšanos.

Apsildes matrači

Apsildes matrači var tikt izmantoti kombinācijā ar parketa grīdu, taču ir jāievēro papildus piesardzības pasākumi.
Svarīgi izmantot atbilstošu apakšklāju, kas var izlīdzināt virsmu, neļaut siltumam iet uz leju un galvenais – apakšklājā jāvar iegremdēt siltumelementus un to savienojumus. Parasti secība ir – apakšklājs, sildelements un pa virsu parkets. Šādai sistēmai jāievēro vienmērīga siltuma sadale, lai izvairītos no karstām un aukstām zonām. Siltumam jāvirzās uz augšu un maksimālā kontakttemperatūra nedrīkst pārsniegt 27°C.

Sīkāku informāciju jāmeklē pie konkrētā izstrādājuma ražotāja.