fbpx


Darba laiks:
9:00-17:00 Sest: 10:00-15:00 Sv: brīvs.
T: +371 20252777 E: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Ieklāšanas darbi

Vai drīkst izmantot silikonu, lai piestiprinātu grīdlīstes (nosegprofilus) pie sienas (grīdas).

Silikonu izmantot ir stingri aizliegts, jo tas satur plastifikātorus, kas var sabojāt grīdlīstu vai slikšņu dekoratīvo virsējo daļu. Ietecams izmantot stiprinājuma klipšus ar naglām vai skrūvēm. Ja nepieciešams izmantot līmi, tad tikai akrila/ūdens bāzes.

Kādēļ nepieciešams ievērot vismaz 25cm nobī starp dēļu īsajiem savienojumiem divās pēc kārtas esošās rindās?

Šādi ievērojot nobīdi tiek panākts skaistāks dēļu raksts, kā arī maksimāla savienojumu stabilitāte un ilgmūžība.

Vai drīkstu izplešanās spraugu aizpildīt ar silikona pastu tādējādi neliekot grīdlīstes?

Šādi rīkoties nebūtu ieteicams, jo laika gaitā varētu rasties dažādas problēmas. Lamināta izplešanās gadījumā silikons vai nu tiktu izspiests arā no gropes un atstādu neglītu caurumu. Vai nu, cieti sacietējusi silikona masa varētu neļaut laminātam izplesties, un kā sekas lamināts paceltos, vai sāktos tā čīkstēšana. Labākais risinājums būtu atstāt izplešanās spraugu tukšu un nosegt to ar slieksni, vai grīdlīsti.

Kādi ir mīnusi ieklājot laminātu pa diognāli?

Galvenais mīnus ir atgriezumu pieaugums. Jārēķinās ar 10-15% materiāla rezervi (no kopējā grīdas apjoma). Šādi ieklāt grīdu ir arī laikietilpīgāk, līdz ar to dārgāk.

Kā pareizi izvēlēties lamināta ieklāšanas virzienu?

Tīri tehniski laminātu var ieklāt jebkurā virzienā, taču visvieglāk to ieklāt ir telpas garenvirzienā. Parasti arī cenšas pieskaņot ieklāšanas virzienu telpas lielākajam gaismas avotam – piemēram logiem.

Vai drīkst ieklāt laminātu vienlaidus visā dzīvoklī, neizmantojot sliekšņu profilus starp telpām?

Šādi rīkoties nebūtu ieteicams. Līdzīgi kā citi grīdas seguma materiāli, arī lamināts reaģē uz temperatūras un gaisa mitruma izmaiņām. Šo izmaiņu rezultātā lamināts vai nu izplešas, vai saraujas. Temperatūra un gaisa mitrums dažādās telpās var atšķirties (piem.  ēkas dienvidu un ziemeļu pusē), līdz ar to lamināts var izplesties/sarauties atšķirīgi šajās telpās un var notikt grīdas pacelšanas, vai šķirbu rašanās. TAČU, (iepriekšminēto paturot prātā) ieklāt laminātu vienlaidus visā stāvā nav arī aizliegts. Izvērtējot katru konkrēto objektu atsevišķi esam bieži un veiksmīgi tieši šādā veidā laminātu ieklājuši. Ja nu ekspluatācijas gaitā parādās iepriekšminētās problēmas, tad izplešanās spraugas starp telpām var tikt izzāģētas jau apdzīvotās un pabeigtās telpās.

Kāds ir maksimālais lamināta ieklāšanas garums/platums neveidojot izplešanās spraugas?

 Šis raksturlielums var atšķirties dažādiem ražotājiem, taču vidēji tie ir 10-13 metri.

Vai drīkstu ieklāt laminātu pa virsu esošam, nolietotam paklājam?

Šādi rīkoties nebūtu ieteicams! Paklāji sava mūža laikā savāc netīrumus un dažādas baktērijas. Kad šādu paklāju nosedz ar lamināta grīdu, tad gadu gaitā var veidoties pelējums un nepatīkamu smaku izdalīšanās no pagrīdes. Papildus iepriekš minētajam paklāji ir pārāk mīksts/atsperīgs apakšklājs laminātam. Šī iemesla dēļ lamināta savienojuma vietas var zaudētu savu noturību un veidot šķirbas vai izsaukt grīdas čīkstēšanu. Tādēļ, mēs ieteiktu veco paklāju demontēt, pirms jaunas lamināta grīdas ieklāšanas.

Sky Bet by bettingy.com