fbpx


Darba laiks:
9:00-17:00 Sest: 10:00-15:00 Sv: brīvs.
T: +371 20252777 E: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Sagatavošanas darbi

Cik ilgi ir jānogaida pirms var ieklāt laminātu uz svaigi lietas betona virsmas ?

Laminātu var ieklāt tikai uz pilnībā nožuvušas virsmas. Žūšanas laiks atkarīgs no betona kārtas biezuma. Vispārīgs likums ir:
1 nedēļa uz katru 1cm (līdz 4cm biezai kārtai)
2 nedēļas uz katru 1cm (daļai kas ir biezāka par 4cm)
Piemērs:  6cm biezam betona slānim žūšanas laiks būtu: (4cm x 1nedēļa) + (2cm x 2 nedēļas) = 8 nedēļas. Pastāv dažādas betona mitruma mēriekārtas.

Vai ir nepieciešams ierīkot plēves tvaika barjeru zem apakšklāja?

Tvaika barjera (plēve/folijs) ir noteikti nepieciešama ieklājot lamināta grīdas. Tvaika barjera novērš tādu problēmu kā lamināta piebriešana, kura var rasties paceļoties kapilārajam mitrumam.

Mana grīdas virsma ir ļoti nelīdzena. Vai drīkst ieklāt dažāda biezuma apakšklājus vairākās kārtās

Dažādu apakšklāju pielietošana (piem. presētas kokšķiedru plātnes + pa virsu Balterio apakšklājs ar folliju) nav ieteicama. Ir ļoti svarīgi lai lamināta grīdas apakša ir stabila un spiedes izturīga – lai izvarītos no bojājumiem savienojuma vietās. Šādos gadījumos būtu vēlamāk grīdu izlīdzināt ar pašlīdzinošo masu, kurai pa virsu liktu tvaika barjeru, apakšklāju (vienā kārtā) un laminātu.

Vai nepieciešams ieklāt tvaika barjeru zem visiem apakšklājiem?

Pastāv apakšklāji ar jau iestrādātu tvaika barjeru (= folliju), zem kuriem papildus plēve nav jāieklāj. Cenas ziņā šie apkašklāji ir dārgāki, taču ja lētākiem apakšklājiem ir jāpērk klāt plēve un atsevišķi jāieklāj, tad izmaksas ir aptuveni līdzīgas, taču darba apjoms ir lielāks. Līdz ar to savos objektos cenšamies izmantot apakšklājus ar jau iestrādātu folliju.

Kādos gadījumos ir nepieciešams izmantot apakšklāju?

Apakšklājs ir jāizmanto vienmēr, ja tiek ieklāta lamināta grīda (izņemot laminātus ar jau pievienotu apakšklāju). Apakšklājs ne tikai novēršs grīdas nelīdzenumus (<2mm), bet arī nodrošina atbilstošu skaņas (klusuma) komfortu telpās. Vispārīgs pamatprincips būtu:
Ja nepieciešams samazināt soļu troksni telpā (= atstarotā skaņa), tad jāizmanto pamatīgu/smagu matriālu, kura masa absorbēs skaņu. Taču, ja nepieciešams samazināt skaņu ko dzird apakšstāva kaimiņi (= caurejošā skaņa), tad jāizmanto vieglu, elastīgu materiālu, tādējādi iegūstot gaisa starpkārtu, kas ir laba skaņas izolācijai. Pārsvarā kvalitatīvos apakšklājos cenšas panākt labu atstarotās un caurejošās skaņas kompromisu.
 

Vai laminātam nepieciešams aklimatizācijas laiks?

Lamināta grīdas tik tiešām gūst labumu no 48 stundu aklimatizācijas perioda. Neatvērtas pakas jānovieto telpā kurā paredzēts veikt ieklāšanu un jāļauj tām pastāvēt 2 diennaktis. Šis process  atļauj lamināta dēļiem pielāgoties katras konkurētās telpas mitruma un temperatūras rādītājiem.

Sky Bet by bettingy.com