fbpx


Darba laiks:
9:00-17:00 Sest: 10:00-15:00 Sv: brīvs.
T: +371 20252777 E: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Vispārīgi jautājumi

Vai lamināts neizbalē?

Lamināts ir izturīgs pret izbalēšanu, taču ne par visiem 100%. Ir vispārēji akceptēts, ka virsmas ar spīdumu (to skaitā krāsa, stikls, mēbeļu un mašīnu virsmas) ir jūtīgas pret saules staru izraisītu nelielu krāsas, vai spīduma maiņu. Tas netiek uzskatīts par produkta defektu.  Šāds efekts var parādīties atkarībā no dažādiem faktoriem:
– Lamināta krāsas (tumšāks/sarkanāks dekors ir vairāk pakļauts izbalēšanai nekā gaišie toņi),
– No uzstādīšanas vietas un saules intensitātes tajā,
– Cik ilgs laiks pagājis kopš uzstādīšanas brīža (pie normālas slodzes un ekspluatācijas arī var parādīties neliels izbalējums, vai spīduma maiņa.
– Ar kādiem produktiem lamināts ticis apklāts (daži paklāji, izteikti saulainā vietā ar laiku arī var atstāt pamanāmas izmaiņas lamināta virsējā slānī.

Vai lamināts nav kaitīgs?

Mūsu piedāvātie, Beļģijā ražotie lamināti ir testēti saskaņā ar striktajiem Eiropas standartiem EN14041:2004. To apliecina CE simbols uz iepakojumiem. Piemēram, formaldehīda saturs lamināta sastāvā tiek pārbaudīts an pēc max. pieļaujamajām normāmām tam būtu jābūt 3.5 mg/m²h (E1). Balterio lamināta grīdas uzrāda 10 reizes mazāku formaldehīda saturu par pieļaujamo. Līdz ar to šīm grīdām praktiski nav nekādu izgarojumu ieklāšanas un zāģēšanas procesā.

Vai lamināts ir izturīgs pret dzīvniekiem?

Vienā vārdā – Jā. Ir gan rekomendācijas, ka būtu nepieciešams regulāri apgriest mājdzīvnieku nagus, tādējādi līdz minimumam samazinot skrāpējuma riskus. Un, izlietus šķidrumus, kā arī dzīvieku urīnu būtu nepieciešams nekavējoties saslaucīt. Mājdzīvniekiem draudzīgākā lamināta kolekcija no patlaban pieejamām noteikti būtu Quick-Step ražotā Impresive kolekcija. Šīs kolekcijas galvenās īpašības ir matēta virsmas apstrāde, kā arī maksimāla mitrumizturība.

Kā lai nodrošinu savas lamināta grīdas ilgu kalpošanu?

Atšķiribā no dažiem citiem grīdas segumiem, kā parkets vai paklājs, lamināta grīdas ir ļoti viegli kopjamas. Ir pilnīgi pietiekami grīdu tīrīt ar sausu mikrošķiedras lupatiņu un mitro uzkopšanu (ar viegli mitru drānu) veikt tikai ik pa laikam, pēc nepieciešamības. Papildus mitrumaizsardzībai mēs iesakam veikt grīdas vaskošanu izmantojot Dr. Schutz click sealer, kas vēl papildus hidroizolē lamināta savienojuma vietas.

Mans lamināts čīkst.

Lamināta grīdu čīkstēšanu pārsvarā izraisa nekvalitatīva ieklāšana un/vai pārāk sauss gaiss telpās. Pirms grīdas ieklāšanas ir nepieciešams pakas atstāt paredzētajā telpā un ļaut laminātam aklimatizēties uz 48 stundām. Grīdas virsmai ir jābūt plakanai, sausai un bez putekļiem. Jāizmanto tvaika izolācija un apakšklājam jābūt izturīgam uz spiedienu (tas nedrīkst laika gaidā sadrupt). Jāatstāj vismaz 8mm izplešanās spraugu starp laminātu un jebkuru šķērsli (piem. sienu, durvju kārbu, kollonu), kā arī jāparedz 8mm izplešanās spraugu uz katriem 10 lamināta metriem garumā un platumā. Lamināts nav paredzēts ieklāšanai vannas istabā, oranžērijā, verandā. Pārāk sauss gaiss telpā var arī izraisīt mazu čīkstoņu. Telpās jācenšas nodrošināt 55-60% relatīvo gaisa mitrumu.

Vai es drīkstu ieklāt jaunu laminātu pa virsu vecajam?

Jā, to drīkst darīt. Jāpārliecinās tikai, ka eksistējošā lamināta virsma ir stabila, plakana un tīra, kā arī jāieklāj jauns apakšklājs starp abām virsmām. Jārēķinās, ka grīdas līmenis pacelsies un līdz ar to var rasties nepieciešamība pēc papildus sliekšņiem. Kā arī ja telpā ir grīdas apsilde, tad šāds variants nebūtu ieteicams, jo tad grīdas siltuma pretestība noteikti būtu lielāka par R=0.15 m²K/W un līdz ar to, apsilde būtu neekonomiska.

Vai lamināts ir izturīgs pret mitrumu un ūdeni?

Nav ieteicams lamināta grīdas izmantot tādās mitrās un slapjās telpās, kā vannas istaba un sauna. Patstāvīga mitruma un tvaika ietekmē ir palielināts risks, ka lamināts var uzbriest un var rasties paliekoši bojājumi. Ūdens peļķes nedrīstētu atstāt uz lamināta uz ilgu laiku, taču pie normālas ekspluatācijas un kopšanas, kvalitatīvs lamināts ir izturīgs pret mitruma radītiem bojājumiem.

Vai lamināta izturība tiek palielināta salīmējot dēļus kopā?

Mūsu piedāvātie Balterio un Quick-Step lamināti ir izstrādāti tā, ka to savienojumi perfekti saliekas kopā neradot šķirbas. Pielietojot līmi šie paši savienojumi var nebūt tik ideāli, līdz ar to zūd jēga un mēs stingri to neieteiktu darīt. Salīmētus dēļus, vajadzības gadījumā, arī nebūtu iespējams salasīt un pārlikt citā telpā.

Vai drīkst izmantot laminātu kombinācijā ar grīdas apsildi?

Pielietojot pareizu apakšklāju, laminātu var izmantot ar grīdas apsildi bez paaugstinātām enerģijas izmaksām. Galvenais likums ko būtu jāievēro ir tāds, ka kopējā grīdas siltuma pretestība nedrīkst pārsniegt  R=0.15 m²K/W (apakšklājs+lamināts). Par ieteicamajiem materiāliem sīkāk varam konsultēt uz vietas salonā.

Vai lamināts ir piemērots cilvēkiem ar alerģijām?

Stingrs un noslēgts lamināta augšējais slānis, kā arī noslēgti savienojumi starp dēļiem, nozīmē to, ka nekādas putekļu ērcītes nevar uz tā sakrāties un vairoties. Regulāri tīrot virsmu ar putekļusūcēju, alergēni un putekļu ērcītes tiek iznīcinātas un nespēj radīt alerģiskus saasinājumus.

Sky Bet by bettingy.com